Gdy szukasz profesjonalne logo…

Gdy szukasz profesjonalne logo

Gdy szukasz profesjonalne logo… gdy piszemy bloga, mamy kanały w mediach społecznościowych, prowadzimy firmy duże, czy też małe, bardzo często znajdujemy się w punkcie poszukiwania profesjonalnego logo.

Często na początkowym etapie swojej działalności, staramy się stworzyć je sami. Jest wiele programów, które pozwalają nam stworzyć własne logo. Do własnych celów, najczęściej korzystam z bezpłatnego programu „Canva”, który w pracy blogowej i nie tylko, jest bardzo pomocny.

Niestety do profesjonalnego logo, daleka jeszcze droga. Jednak na początek „Canva” jest idealnym rozwiązaniem, ale z czasem szukamy czegoś bardziej idealnego.

Profesjonalne logo…

Czym się różni profesjonalne logo od takiego, które zrobimy sami za pomocą różnych dedykowanych programów? Przede wszystkim różni się techniką wykonania. Takie profesjonalne logo wykorzystamy nie tylko na naszych stronach, ale spokojnie możemy wykorzystywać je na różnego rodzaju materiałach reklamowych, które zlecamy do druku.

Gdy chcemy wykonać jakiekolwiek zlecenie wydruku materiałów reklamowych, z wykorzystaniem logo, pierwsze pytanie pada czy posiadamy je w technice wektorowej. A ja zawsze w takiej sytuacji robiłam wielkie oczy, o co chodzi…:)

Z czasem się dowiedziałam, że dzięki tej technice, nasze logo nigdy nie ulegnie przekształceniu, bez względu na wielkość i technikę wykonania naszych materiałów reklamowych.

Przygotowanie logo…

Osoba która, przygotowuje nam logo, nie tylko skupia się na technice jego wykonania ale również na doborze właściwego wyglądu. Aby było ono spójne z naszą dziedziną, a przede wszystkim z nami samymi. Logo jest jakby częścią nas, naszych upodobań i zainteresowań, ulubionych kolorów oraz ulubionej grafiki.

Zawsze chciałam poznać tajniki tej profesjonalnej pracy, dlatego czasami uczestniczyłam w webinarach, które choć trochę naświetliły zalety profesjonalnego logo. Na jednym z takich webinarów, miałam to szczęście, że wygrałam konkurs, ogłoszony przez prowadzącego. Był nim Dominik Nowak, który od przeszło piętnastu lat zajmuje się profesjonalnie przygotowywaniem logotypów. W ramach konkursu, należało napisać maila, dlaczego uważamy, że profesjonalne logo w dziedzinie, którą się zajmujemy jest nam potrzebne….

Konkurs…

Stwierdziłam, że nie mam nic do stracenia i wysłałam maila. Czułam się zaszczycona i wyróżniona, gdy otrzymałam informację, że Dominik wybrał moje wyjaśnienia i stworzy dla mnie bezpłatne logo. Od jakiegoś czasu przymierzałam się do profesjonalnego logo do mojej nowej strony „Natura to My…”. No i po raz kolejny sprawdza się powiedzenie – Jak myślisz, tak masz…:)

Krótko po ogłoszeniu wyniku konkursu, rozpoczęliśmy pracę. Piszę „rozpoczęliśmy”, gdyż w całym procesie aktywnie uczestniczyłam. Dominik zadawał nieskończoną ilość pytań, które naprowadzały go na ścieżkę moich oczekiwań. Pytania nawiązywały od tematyki jaką ma określać logo, przez moje zainteresowania graficzne, a na ulubionych kolorach kończąc.

Łącznie na przygotowanie logo Dominik poświęcił przeszło 20 godzin. Ale jak wspomniał, z góry ustala, że na pracę nad danym projektem, zawsze zakłada określony czas, który jest uzależniony od stopnia skomplikowania.

Na jednym z etapów, miałam przejrzeć w Internecie różne logotypy, w tym znanych marek, które nie muszą być powiązane z tematyką mojego logo i wybrać te, które mi się najbardziej podobają.

Z całej palety, wybrałam kilka logotypów i przesłałam Dominikowi na maila. Byłam zaskoczona, bo każdy z logotypów, który wybrałam został opisany, jak poniżej…

„Jedna z najważniejszych firm na świecie postanowiła zrezygnować z szeryfów w swoim foncie, bo chciało, żeby było bardziej elegancko. Usunęli też gradienty i zostały czyste kolory. I tu w ogóle jest ciekawy przykład: logo nie ma sygnetu (tego symbolu – obrazka). Ma różne kolory więc nie potrzebuje już sygnetu. Samo w sobie jest sygnetem. „

Moje Logo…

I tak małymi krokami doszliśmy do celu. Najpierw Dominik, rozrysował w formie odręcznego szkicu kilka propozycji. Po wybraniu tej, która najbardziej przypadła mi do gustu, zaczął ją tworzyć w odpowiednim programie do tworzenia profesjonalnych grafik.

Efekt końcowy można już zobaczyć na moim blogu „Natura to My..” i jestem mega zachwycona…:)

W tym miejscu bardzo gorąco dziękuję Dominikowi, i z całego serca, polecam jego ogromną wiedzę i umiejętności.

Jak jesteście na etapie szukania profesjonalnego logo, to wystarczy wysłać maila do Dominika i zapytać, czy podejmie się przygotowania logo, o jakim marzycie.

Dominik jest osobą, która nie reklamuje swoich umiejętności. Natomiast bardzo chętnie dzieli się nimi z innymi, co można zaobserwować na stronie inkscape-tutorial.pl.

Pozdrawiam ślicznie, a osoby zainteresowane profesjonalnym logo zapraszam do kontaktu z Dominikiem Nowak – bok@inkscape-tutorial.pl

Viola

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content
%d bloggers like this: