Strajk Kobiet… i Młodego Pokolenia…

Strajk Kobiet i Młodego Pokolenia

Strajk Kobiet… i Młodego Pokolenia… prawie nigdy nie wypowiadałam się na temat sytuacji społecznych, politycznych czy też ekonomicznych. Dziś robię wyjątek, gdyż to, co się dzieje jest wywołane przez „zagrywki” polityczne, jak również „chore” interesy pojedynczych osób.

Trzymałam się z boku, bo uważałam, że każdy człowiek ma prawo do własnych poglądów i nie mam prawa narzucać własnych.

Decyzja…

Jednak do zabrania głosu, sprowokowała mnie nieodpowiedzialna decyzja, która w imię „szczytnych celów”, ewidentnie odbiera nam prawo do własnego stanowiska i decydowania o sobie. Jednocześnie jest ograniczaniem naszych praw, a przede wszystkim naszej wolności wyboru.

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, była taką iskrą, która roznieciła pożar. Wywołała złość, smutek, poczucie niesprawiedliwości. Pokazała brak szacunku do mega trudnych decyzji z jakimi muszą zmierzać się niektóre kobiety oraz ich rodziny. Ta decyzja uderza we wszystkich, a najbardziej dotyka Młode Pokolenie, przed którym życie dopiero się zaczyna…

Młode Pokolenie…

Do tej pory zarzucano Młodemu Pokoleniu, że nie interesuje się niczym, jest próżne i roszczeniowe. Obecne wydarzenia pokazały, że tak nie jest…!! Młodzi ludzie są świadomi tego co się dzieje i pragną normalności, a przede wszystkim, bez poczucia goryczy i wstydu, mieszkania we własnym kraju, a nie szukania tej normalności poza jego granicami…

Aby poznać o czym myślą młodzi ludzie, wystarczy wysłuchać spontanicznie napisanego i nagranego utwór młodego rapera Karola Krupiak. Utwór jest dostępny od kilku dni na YouTube i Facebook, a już został okrzyknięty hymnem obecnie trwających protestów.

Determinacja Młodych…

W demonstracjach, które rozpoczęły się w czwartek – 22 października, krótko po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, widać ogromną determinację kobiet, a w szczególności młodych kobiet oraz mężczyzn, którzy są z nimi i je wspierają.

Zarzuca się demonstrującym twardy i ostry język, ale dotychczasowe demonstracje, w obronie praw kobiet, pokazały, że inna forma przekazu była słabo słyszalna.

Przykładem mocnego przekazu jest kolejna młoda wokalistka, która chce zostać anonimowa. Jest twórczynią „Piosenki patriotycznej”, która podobnie jak młody raper, bardzo dobitnie pokazuje co czują młodzi ludzie..

Dążenie do celu…

W tym co się dzieje na ulicach widzimy ogromną determinację, a jednocześnie ogromną samodyscyplinę i odpowiedzialność. Bo nie możemy zapomnieć, że mamy teraz trudny czas pandemii. „Walka” o wolność nie zaślepiła demonstrujących, mimo wielkich emocji, pamiętają o tym, aby chronić siebie i innych.

Już ósmy dzień dążą z pokojową determinacją ulicami Warszawy, Wrocławia, Krakowa i wielu innych miast, do wytyczonego celu, jaki sobie postawili, w momencie gdy wyszli na ulicę aby zawalczyć o prawa dla siebie i innych.

Strajk Kobiet i Młodego Pokolenia – zdjęcie pochodzi ze stron Facebook

Na ulicach widać wiele haseł. Bardzo mocnych i bardzo wzruszających, a wśród nich jedno „łapie za serce” – „Nigdy nie będziesz szła sama..” .

Protestujący domagają się praw nie tylko dla siebie, ale i dla dorastającego pokolenia. Ich wypowiedzi są bardzo wymowne, z niektórymi możemy zapoznać się TUTAJ – na stronach Onetu, gdzie modzi ludzie dzielą się z autorami artykułu, swoimi przemyśleniami i uczuciami.

Kochane Kobiety i Kochane Dzieciaki, jestem całym serem z Wami, i bardzo bym nie chciała, aby Wasz odpowiedzialny zryw, w walce o prawo do wolności wyboru, ubrany w bardzo mocne słowa, był wykorzystany przez innych, do ich własnych, mniej szlachetnych celów, jak to już niestety, bywało nieraz w historii naszego kraju…

Leave a Reply

%d bloggers like this: