Święta… Święta… Święta…

      Święta… Święta…  jutro o tej porze będziemy szukali pierwszej gwiazdki i powoli szykowali się do kolacji wigilijnej. Większość z nas czeka przez cały rok z utęsknieniem na ten magiczny czas, a gdy się zbliża, to jesteśmy tak zagonieni, że wcale nie czujemy przyjemności ze zbliżających się świąt. Większość z nas chce mieć już to za sobą, a potem znowu przez cały rok tęsknimy do świąt, którym sami zabieramy magię o jakiej marzymy….

Przedświąteczny czas…

      W tym okresie wariujemy  ponad miarę. Kupujemy, gotujemy, szykujemy, sprzątamy… i nie wiadomo co tam jeszcze, a najgorsze jest to, że na siebie „fuczymy”… bo jesteśmy nerwowi i chcemy ze wszystkim zdążyć, a potem próbujemy robić dobra minę i udawać, że nic się nie stało… bo trzeba się cieszyć… bo są święta…

A może pora to zmienić…

      Zero pośpiechu, wymyślania nie wiadomo jakich potraw, nadmiernego sprzątania, włącznie z wywracanie łóżek do góry nogami…:)) Może pora posprzątać nasze uczucia, odkurzyć zobojętnienie, oczyścić nasze serca i wpuścić do nich trochę więcej światła  oraz radość, uśmiech i wybaczenie. Zapomnieć o wszelkich urazach i wyzbyć się  złych emocji.

    Niech ta pierwsza gwiazda otworzy nam nową drogę, oświetloną blaskiem innych gwiazd. Niech sprawi, iż zapomnimy o tym  co sprawiło nam przykrość, natomiast  uwydatni dobro, które nas otacza. Sprawi, iż następny rok oczekiwania będzie pełen szczęścia i radości, a każdy nadchodzący dzień będzie dawał  nam wiele radości.

O czym marzymy…

    Wszystkim nam marzą się piękne i bajkowe święta, do których również dołączy się otaczająca nasz przyroda. Pamiętam taki świąteczny czas. Wyszukałam w komputerze zdjęcia jakie zrobiłam lata temu i przypomniałam sobie, że kiedyś przyroda świętowała razem z nami, a wszystko co nas tego dnia otaczało wyglądało  jak w bajce i takich bajkowych świąt Wam życzę..:))

I TEN BAJECZNY WIDOK PRZYPOMINA,  ŻE JEST TAKI CZAS,

CO ŁZY W ŚMIECH ZAMIENIA.

JEST TAKA MOC, CO SMUTEK W RADOŚĆ PRZEMIENIA.

JEST TAKA SIŁA, CO SPEŁNIA MARZENIA.

TO WŁAŚNIE MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

ŻYCZĘ ABY WSZYSTKIE DNI W ROKU BYŁY TAK PIĘKNE I SZCZĘŚLIWE,

JAK TEN WIGILIJNY WIECZÓR.

A SZCZĘŚCIE NADAJE SENS ŻYCIU, TO MAGIA W TWOIM SERCU ZAKLĘTA

NIE POZWÓL MU ZOSTAĆ W UKRYCIU, PODARUJ JE BLISKIM NA ŚWIĘTA.

       Te bardzo życiowe cytaty zostały zaczerpnięte ze strony iwoman.pl i oddają wszystko to co chciałabym Wszystkim życzyć, nie tylko teraz w tym magicznym czasie, ale przez cały rok oraz we wszystkich nadchodzących latach.

 

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content