Nów w 2024 roku…

Nów 2024

Magia Nowiu w 2024 roku….

Nów w 2024 roku… od kilku lat z rzędu piszę o Nowiu i jego magicznej mocy. Jak zerkniecie do wcześniejszych wpisów, to poznacie niektóre magiczne rytuały, które dzieją się gdy Księżyc jest w fazie Nowiu. Dlatego też warto do tych wpisów sięgnąć.

Jako pierwszy proponuję –wpis – o jego Sekretach” oraz pozostałe, które bez problemu odnajdziecie na blogu.

Dziś, a dokładniej 11 stycznia 2024 roku, mamy pierwszy Nów w znaku Koziorożca, a jego apogeum nastąpi o 12:57 według czasu Warszawskiego.

Godzina nowiu zmienia się w zależności od strefy czasowej w której obecnie przebywamy i wspominałam o tym TUTAJ. Obliczenie tego czasu jest bardzo proste, gdyż do podanych wyżej godziny dodajemy, lub odejmujemy tę różnicę czasu, jaka nas dzieli od czasu dla współrzędnych Warszawy.

Nów… kiedy on jest…

Gdy patrzymy w niebo, często zastanawiamy się w jakiej fazie jest obecnie księżyc. Cykl Księżyca trwa 30 tzw. dób księżycowych. Przeliczając je na dni, to jest od 0-29 dni, w ciągu których zmienia się jego wygląd i położenie względem Słońca. Nów jest jedną z wielu faz Księżyca, ale najczęściej wymieniane są cztery: Nów, Pierwsza Kwarta, Pełnia, Ostatnia Kwarta.

Do zjawiska Nowiu dochodzi gdy Księżyc znajduje się między Słońcem, a Ziemią i wszystkie trzy ciała niebieskie ułożone są w jednej linii. Dlatego gdy patrzymy na Księżyc z poziomu Ziemi, jest on dla nas niewidoczny. Dzieje się to dlatego, gdyż jego tarcza, która jest zwrócona ku Ziemi, znajduje się wówczas w całkowitym cieniu.

Każdy cykl Księżyca zaczyna się od Nowiu, jest to czas gdy go nie widać. Wówczas mamy do czynienia z tzw. zerową dobą księżycową. Potem z każdym dniem go przybywa i zmierza on do Pełni – 15-tej doby księżycowej. Od Pełni zaczyna go ubywać i ponownie zmierza do Nowiu. I tak to się „kręci” od zawsze…:)

Magiczna moc styczniowego Nowiu w znaku Koziorożca…

W roku 2024, jak już wspomniałam wyżej, pierwszy Nów przypada 11 stycznia i ma on miejsce w znaku Koziorożca. Nów Księżyca z znaku Koziorożca przeważnie przypada na koniec roku, a tym razem rozpoczyna nam rok 2024.

Koziorożec to znak ambicji, budowania nowych planów, a zarazem pracy dającej wspaniałe efekty. Nów w Koziorożcu, to potężne zjawisko o magicznej mocy. Jest to najlepszy czas w całym cyklu księżycowym na sporządzanie listy lub mapy marzeń, planów i intencji na nadchodzący rok 2024. Siła tego znaku sprawia, że dyscypliną i pracą możesz osiągnąć wszystko, co tylko sobie założysz.

Jest to idealna okazja aby dodatkowo wzmocnić swoje Postanowienia Noworoczne. Dlatego dobrze wykorzystajmy ten pierwszy Nów w roku 2024, piszmy swoje marzenia i postanowienie, a nawet stwórzmy swoją mapę bądź tablicę marzeń, a jak ją zrobić piszę TUTAJ i TUTAJ.

Nów w 2023 rok – terminy…

Poniżej podaję wszystkie terminy Księżyca w Nowiu, jakie przypadają w bieżącym 2024 roku, z uwzględnieniem dnia, godziny oraz znaku zodiaku w jakim, w danym dniu Nowiu, znajduje się Księżyc:

 • 11 styczeń – godz. 12:57 –  w Koziorożcu
 • 09 luty – godz. 23:59 –  w Wodniku
 • 10 marzec – godz. 10:00 – w Rybach
 • 08 kwiecień – godz. 20:23 –  w Baranie
 • 08 maj – godz. 05:24 – w Byku
 • 06 czerwiec – godz. 14:40 –  w Bliźniętach
 • 06 lipiec – godz. 00:59 – w Raku
 • 04 sierpień – godz. 13:14 – we Lwie
 • 03 wrzesień – godz. 03:56 –  w Pannie
 • 02 październik – godz. 20:50 –  w Wadze
 • 01 listopad– godz. 13:48 –  w Skorpionie
 • 01 grudzień – godz. 07:22 –  w Strzelcu

Szczególny Nów w 2024 roku…

Jak informowałam w poprzednich latach, raz w roku, przypada ten JEDEN SZCZEGÓLNY NÓW!!

Zawsze ma on miejsce w Nowym Roku Astrologicznym, który zaczyna się  wraz z wejściem  Słońca do znaku Barana.  Ten wyjątkowy Nów, jest pierwszym nowiem, który nastąpi po zrównaniu dnia z nocą. Czyli po, najbardziej wyczekiwanym, pierwszym dniu Wiosny.

W tym roku, ten Szczególny Nów będzie miał miejsce:

08 kwiecień o godzinie 20:23 !!!

Będzie to drugi Nów w tym roku, poza tym dzisiejszym (11 stycznia 2024 roku), kiedy warto poświecić więcej uwagi zapisując nasze marzenia. Ponoć życzenia zapisane w tym dniu, mają jeszcze większą moc spełnienia.

Dla przypomnienia, w tym wpisie jest dokładna instrukcja jak zapisywać swoje marzenia podczas nowiu – TUTAJ.

Rytmy natury…

Wszystko co nas otacza, żyje swoim rytmem i taki rytm nadają też poszczególne fazy księżyca i nie tylko. W zeszłorocznym wpisie TUTAJ, napisałam z jakich stron internetowych najczęściej korzystam, gdy chcę sprawdzić czy to jest dobry czas na udanie się do dentysty, czy też do fryzjera.

Miłej zabawy i spełnienia marzeń…!!!

Źródło:

„Kalendarz księżycowy 2024” – Porady na każdy dzień – Wydawnictwo Kobiece sp.k.

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content