Nów w 2022 roku i jego magia…

Nów w 2022 roku

Nów w 2022 roku… już przez kolejny rok piszę o nowiu i jego magii. W swoich wcześniejszych wpisach dzielę się różnymi magicznymi rytuałami, które dzieją się gdy księżyc jest w fazie nowiu. Dlatego też warto do tych wpisów sięgnąć aby bliżej poznać tę specyficzną magię jaka otula nas w czasie nowiu.

Poniżej podaję dokładne terminy kiedy możemy się spodziewać, że zobaczymy Księżyc w fazie nowiu i będziemy mogli wykorzystać jego magiczną moc…:)

Magiczna moc Nowiu…

Aby uniknąć powtarzania się, proponuję zerknąć do wcześniejszych wpisów, które dokładnie opisują różne magiczne rytuały, które towarzyszą nam od stuleci i sprawiają, że chętnie patrzymy w niebo i pozwalamy sobie otworzyć się na nasze marzenia. Ta specyficzna magia odciąga nas od zabieganego życia codziennego. Pozwala się zrelaksować i świadomie zatrzymać na tym o czym marzymy i co jest dla nas najważniejsze.

Czy ta magia działa..? Nie powiem ani tak… ani nie… Musicie sami to ocenić. Dlatego zachęcam serdecznie do przeczytania poprzednich wpisów, w których poznacie moc i magię nowiu.

Jako pierwszy proponuję –Wpis o jego Sekretach” , a następnie – „Wpis o jego Magii” czy też – „Księżyc w nowiu” oraz zeszłoroczny wpis – Nów w 2021 roku.

Każda z faz księżyca ma przypisane magiczne moce, ale najwięcej ich przypada w fazie pełni lub nowiu. Ja osobiście upodobałam sobie Księżyc w fazie Nowiu i dlatego moje wpisy dotyczą głównie tej fazy i magicznych mocy z nią związanych.

Nów w 2022 rok – terminy…

Nie tylko Nów, ale każda z faz księżyca posiada magiczną moc. Lecz najwięcej magii przypisuje się do fazy księżyca w nowiu lub w jego pełni. Z poprzednich moich wpisów wynika, że osobiście mam ogromny sentyment do Nowiu. Dlatego każdego roku dzielę się informacją kiedy się możemy go spodziewać.

Poniżej podaję wszystkie terminy Księżyca w Nowiu, jakie przypadają w bieżącym 2022 roku, z uwzględnieniem dnia, godziny oraz znaku zodiaku w jakim, w danym dniu Nowiu, znajduje się Księżyc:

 • 02 styczeń – godz. 19:33–  w Koziorożcu
 • 01 luty – godz. 06:46 –  w Wodniku
 • 02 marzec – godz. 18:34 – w Rybach
 • 01 kwiecień – godz. 08:24 –  w Baranie
 • 30 kwiecień – godz. 22:28 – w Byku
 • 30 maj – godz. 13:30–  w Bliźniętach
 • 29 czerwiec – godz. 04:52 – w Raku
 • 28 lipiec – godz. 19:56 – we Lwie
 • 27 sierpień – godz. 10:17 –  w Panna
 • 25 wrzesień – godz. 23:54 –  w Wadze
 • 25 październik – godz. 12:48–  w Skorpionie
 • 23 listopad– godz. 23:57 –  w Strzelcu
 • 23 grudzień – godz. 11:18 –  w Koziorożcu

Ważna uwaga!

Kilka osób pytało mnie jak to jest z tym nowiem gdy przebywa się w innej strefie czasowej? Obliczenie tego czasu jest bardzo proste, gdyż do podanych wyżej godzin dodajemy, lub odejmujemy tę różnicę czasu, jaka nas dzieli. Dla przykładu, moje dziecko przebywa w Toronto, to od każdego z wyżej podanego czasu, odejmuje się 6 godzin różnicy czasowej jaka nas dzieli.

Dla przykładu:

Nów w styczniu w naszej strefie czasowej miał miejsce 01 stycznia o godz. 19.33, a w Toronto miał on miejsce o godz.13.33. Natomiast nów w czerwcu, u nas będzie 29 czerwca o godz. 04:53, lecz w Toronto, będzie on miał miejsce, dzień wcześniej, czyli 28 czerwca o godz. 22:53.

Wyjątkowy rok…

Nów w 2022 roku jest wyjątkowy. Jak widać, jest to rok kiedy mamy o jedną fazę nowiu więcej, czyli w przeciągu roku jest ich trzynaście. Taka zwiększona ilość faz księżyca w nowiu, powtarza się raz na kilka lat. Podobna sytuacja była 2019 roku. I tak mi przyszło do głowy, czy jest to czas kiedy świat wróci do normalności jaką mieliśmy w 2019 roku…???

Może to nie przypadek, że w tym roku mamy o jedną szanse więcej aby poprosić o DOBRY ŚWIAT DLA NAS WSZYSTKICH…!!!! Tym bardziej, że podwójny nów wypada w miesiącu kwietniu, w którym również przypada SZCZEGÓLNY NÓW. Wszechświat daje nam w tym szczególnym miesiącu, PODWOJONĄ SZANSĘ na spełnienie naszych intencji i marzeń.

Szczególny Nów w 2022 roku…

Wracając jeszcze do faz nowiu, podpowiadam w celu uzupełnienia powyższej informacji. Raz w roku, mamy ten JEDEN SZCZEGÓLNY NÓW!!

Zawsze przypada on w Nowym Roku Astrologicznym, który zaczyna się  wraz z wejściem  Słońca do znaku Barana.  Ten wyjątkowy nów, przypada na Pierwszy Nów, który nastąpi po zrównaniu dnia z nocą.

Potocznie ten moment jest określany, jako pierwszy dzień wiosny… :). Jest to początek najpiękniejszej pory roku jaką jest wiosna. Początek rozwoju przyrody, a więc jest to czas, związany z ogromną energią, która nas otacza i ma na nas ogromny wpływ. W tym roku, ten Szczególny Nów przypadnie:

01 kwiecień o godzinie 08:24 !!!

Warto tego dnia jeszcze bardziej skupić się na swoich marzeniach, gdyż ponoć życzenia zapisane w tym dniu, mają jeszcze większą moc spełnienia. A w tym roku jest ona podwójna…:)

A w tym wpisie jest dokładna instrukcja jak zapisywać swoje marzenia podczas nowiu – TUTAJ.

Magia liczb roku 2022…

W tym miejscu korzystam z wiedzy specjalistów i opieram się na sugestiach numerologii. Nadal przez wiele kolejnych lat wiodącą liczbą będzie liczba 20, która sama w sobie ma pozytywną moc, a kolejne ulegają zmianie.

Liczba 20 – oznacza Przebudzenie, zobaczenie świata takim jaki jest w rzeczywistości. Jest symbolem otwarcia się na wiedzę i doświadczenie. Jest to liczba, która przynosi wielką intuicję oraz uwolnienie od problemów codzienności. To wibracja, która zmienia nasze życie na lepsze, a przy tym nagradza nasz trud…”

W tym roku kolejna liczba to 22, miejmy nadzieję, że wzmocni wibrację liczby 20 i tym razem przyniesie wiele dobrego…

Liczba 22- jest numerem Mistrzowskim, czyli składające się z dwóch cyfr: 11, 22, 33, 44, itp. Numery mistrzowskie to tak zwane „stare dusze”, czyli istoty bardziej rozwinięte duchowo i intelektualnie, których misją jest wskazywanie drogi innym. Jego pojawienie często niesie ze sobą możliwości i okazje dzięki którym z łatwością będziesz mógł zbudować swoją przyszłość.

Więc w tym roku, na to co nas czeka mają wpływ dwie liczby 20 i 22. Energa obu liczb brzmi obiecująco. Natomiast gdy zsumujemy poszczególne liczby, to otrzymujemy liczbę 6, która jest równie interesująca. Niektórzy mają względem niej negatywne skojarzenia…

Liczba 6 – jest związana z wibracją bezwarunkowej miłości, równowagi i harmonii. To liczba rodziny i domu. Rodzicielstwa, opieki, służby dla innych (pomocy), bezinteresowności, odpowiedzialności, pielęgnacji, opieki, empatii, współczucia, humanitaryzmu, ofiarności; zdolności do kompromisu, uczciwości i rzetelności

Magia jest w nas…

Energia liczb obecnego roku, jest bardzo obiecująca, więc miejmy nadzieje, iż te wszystkie mroczne wizje, którymi jesteśmy straszeni, nie dojdą do skutku, gdyż nasze DOBRE MYŚLI staną im na drodze. Pamiętajmy Magia jest w Nas… ale często o tym zapominamy…

Nie bójmy się marzyć. Ten czarodziejski i pełen magii świat, nic nas nie kosztuje. Jedyne co, to znajdźmy chwilkę czasu dla siebie, swoich intencji oraz marzeń. Skrupulatnie je zapiszmy i otwórzmy im drogę do spełnienia…!!!

Więcej o numerologi roku 2022 możecie przeczytać TUTAJ

Źródło:

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content