Nów w 2023 roku…

Nów w 2023 roku

Nów w 2023 roku… już się pogubiłam, który to już rok z rzędu, kiedy piszę o Nowiu i jego magicznej mocy. W swoich wcześniejszych wpisach dzielę się różnymi magicznymi rytuałami, które dzieją się gdy Księżyc jest w fazie Nowiu. Dlatego też warto do tych wpisów sięgnąć.

Jako pierwszy proponuję –wpis – o jego Sekretach” , a następnie – „wpis – o jego Magii” czy też – „Księżyc w Nowiu” oraz pozostałe, które bez problemu odnajdziecie na blogu.

Czym jest ten Nów…

Niby oczywiste a jednak wyjaśnię, bo nie każdy patrzy w niebo i zastanawia się w jakiej obecnie fazie jest Księżyc. Nów jest jedną z czterech faz Księżyca. Do tego zjawiska dochodzi gdy Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią, i wszystkie trzy ciała niebieskie ułożone są w jednej linii.

W takiej sytuacji patrząc na Księżyc z poziomu Ziemi, jest on dla nas „Ziemian” niewidoczny. Dzieje się to dlatego, gdyż jego tarcza, która jest zwrócona ku Ziemi, znajduje się wówczas w całkowitym cieniu.

Poniżej podaję dokładne terminy kiedy możemy zobaczyć Księżyc w fazie Nowiu. Może nie do końca zobaczyć, bo jak już wcześniej wspomniałam, jest on w tej fazie niewidoczny. Jednak mimo, że go nie widać, to i tak możemy odczuć, a nawet zobaczyć jego magiczną moc…:)

Magiczna moc styczniowego Nowiu w znaku Wodnika…

W roku 2023 pierwszy Nów przypada 21 stycznia 2023 roku w znaku Wodnika. Jest to idealna okazja aby dodatkowo wzmocnić swoje Postanowienia Noworoczne. Gdyż to właśnie styczeń, jest tym miesiącem, kiedy skupiamy się na swoich postanowieniach i planujemy cele do realizacji na cały rok. A dodatkowo znak Wodnika dodaje styczniowemu Nowiu jeszcze więcej mocy. Pomaga nam oczyścić się z przestarzałej energii i otworzyć się na nowe możliwości. Wszystkie projekty i zadania, które do tej pory wydawały się trudne do wykonania, nabiorą nowej energii i ruszą do przodu.

Nów w 2023 rok – terminy…

Poniżej podaję wszystkie terminy Księżyca w Nowiu, jakie przypadają w bieżącym 2023 roku, z uwzględnieniem dnia, godziny oraz znaku zodiaku w jakim, w danym dniu Nowiu, znajduje się Księżyc:

 • 21 styczeń – godz. 21:53 –  w Wodniku
 • 20 luty – godz. 08:05 –  w Rybach
 • 21 marzec – godz. 18:23 – w Baranie
 • 20 kwiecień – godz. 06:12 –  w Byku
 • 19 maj – godz. 17:53 – w Bliźniętach
 • 18 czerwiec – godz. 06:37 –  w Raku
 • 17 lipiec – godz. 20:31 – we Lwie
 • 16 sierpień – godz. 11:38 – w Panna
 • 15 wrzesień – godz. 03:39 –  w Wadze
 • 14 październik – godz. 19:55 –  w Skorpionie
 • 13 listopad– godz. 10:27 –  w Strzelcu
 • 13 grudzień – godz. 00:32 –  w Koziorożcu

Szczególny Nów w 2023 roku…

Wracając jeszcze do faz Nowiu, podpowiadam w celu uzupełnienia powyższej informacji. Raz w roku, mamy ten JEDEN SZCZEGÓLNY NÓW!!

Zawsze przypada on w Nowym Roku Astrologicznym, który zaczyna się  wraz z wejściem  Słońca do znaku Barana.  Ten wyjątkowy nów, przypada na Pierwszy Nów, który nastąpi po zrównaniu dnia z nocą.

Potocznie ten moment jest określany, jako pierwszy dzień wiosny… :). W tym roku, ten Szczególny Nów przypadnie prawie idealnie w pierwszy dzień wiosny wraz z rozpoczęciem Nowego Roku Astrologicznego!

21 marzec o godzinie 18:23 !!!

Warto tego dnia jeszcze bardziej skupić się na swoich marzeniach, gdyż ponoć życzenia zapisane w tym dniu, mają jeszcze większą moc spełnienia. A w tym roku jest ona wyjątkowa…:)

Dla przypomnienia, w tym wpisie jest dokładna instrukcja jak zapisywać swoje marzenia podczas nowiu – TUTAJ.

Ważna uwaga!

Już we wpisie z 2022 roku o tym wspominałam TUTAJ, jak obliczyć godzinę Nowiu gdy przebywa się w innej strefie czasowej. Obliczenie tego czasu jest bardzo proste, gdyż do podanych wyżej godzin dodajemy, lub odejmujemy tę różnicę czasu, jaka nas dzieli od czasu dla współrzędnych Warszawy. Gdyż podawany czas powyżej jest przypisany do tej polskiej strefy czasowej.

Rytmy natury…

Jeszcze dla uzupełnienia, kilka słów o rytmach natury. Wszystko co nas otacza żyje w określonym rytmie. Lecz dziś skupię się na rytmie rocznym, inaczej zwanym słonecznym oraz rytmie miesięcznym, zwanym księżycowym.

Rytm słoneczny trwa 365 dni 5 godzin i niecałe 49 minut, bo tyle trwa pełny obieg Ziemi wokół Słońca. W tym czasie rytm słoneczny zatacza koło, przechodzi przez dwanaście znaków zodiaków. W każdym ze znaków Słońce przebywa około miesiąca.

Podobnie jest z rytmem księżycowym, który trwa 27 dni i około 8 godzin.Tyle czasu trwa obieg Księżyca wokół Ziemi. Podobnie jak Słońce, Księżyc zatacza koło i w swoim cyklu przechodzi przez 12 znaków zodiaku, tyle że w każdym ze znaków przebywa około 2,5 dnia.

Często słyszymy, że warto coś zrobić lub tego nie robić, gdy księżyc przebywa w danym znaku zodiaku, Co nie oznacza, że musimy czekać cały rok…:) Lecz każdego miesiąca, wpływ znaków zodiaku oddziałuje na nasze codzienne życie.

Dla przykładu, np. gdy chcemy mieć ładne zdrowe i gęste włosy, to warto chodzić do fryzjera, gdy księżyc przebywa w znaku zodiaku Lwa i Panny. Styczeń już prawie za nami, ale w lutym warto zapisać się do fryzjera w okresie od 4-8 lutego 2023roku.

Rytmy natury, a styczniowy Nów…

Dlaczego powyżej wspominam o rytmach natury… inspiracją był znak Wodnika, gdyż w czasie styczniowego nowiu, nastąpił taki układ planet, że zarówno w rytmie rocznym jak i w rytmie miesięcznym, zarówno Słonce jak i Księżyc znalazły się prawie równocześnie we znaku Wodnika.

Więcej informacji o rytmach natury znajdziecie na bardzo fajnej stronie internatowej, z której sama bardzo często korzystam – Rytmy Natury.

Miłej zabawy i spełnienia marzeń…!!!

Źródło:

 • Wikipedia
 • Kalendarz Księżycowy 2023- wydawnictwo Czwarty Wymiar
 • „Żyj zgodnie z mocą Księżyca” – Julia Corte

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content