Nów i jego sekrety…

moc księżyca

Nów i jego sekrety… jedni patrząc w niebo nie zauważają w nim nic specjalnego… natomiast inni, dostrzegają jego sekretną moc, która nie dla wszystkich jest oczywista…

Kilka dni temu, dokładnie w moje urodziny, mogliśmy obserwować koleiny nów księżyca. Natomiast 16 kwietnia 2018 roku, przypada taki szczególny NÓW,  dlatego też podzielę się z Wami skrętnymi mocami księżyca, a szczególnie tymi, którymi obdarowuje nas księżyc gdy znajduje się w nowiu.

Nów…

Definicja nowiu oparta na Wikipedii brzmi:

    „Nów -w astronomii, jedna z faz Księżyca, w której Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią, czyli jest w koniunkcji ze Słońcem patrząc z Ziemi. W tej pozycji cała strona Księżyca widoczna z Ziemi jest w cieniu, wobec czego Księżyc nie jest widoczny gołym okiem.

księżyc prawie w nowiu W większości języków europejskich nazwa nowiu w dosłownym tłumaczeniu brzmi: nowy księżyc, ponieważ w pierwotnym znaczeniu był to pierwszy widoczny fragment (sierp) Księżyca tuż po nowiu. Zjawisko to można zaobserwować nad zachodnim horyzontem w krótkim okresie między zachodem Słońca a zachodem Księżyca. Z tego powodu dokładny czas, a nawet data wystąpienia zjawiska z definicji zależy od położenia geograficznego obserwatora. Z astronomicznego punktu widzenia nów pojawia się wtedy, gdy jest w koniunkcji ze Słońcem w układzie ekliptycznym. Ten moment jest jednoznaczny i nie zależy od położenia, a w niektórych okolicznościach zbiega się z zaćmieniem Słońca.

Fazą przeciwną do nowiu jest pełnia, w której cały oświetlony obszar Księżyca jest zwrócony ku Ziemi.”

Definicja czysto naukowa, sucha i mało przyjemna w odbiorze. Odzierająca księżyc z swojej magii i tajemniczości.

Nów… z nutkami tajemnicy…

Każda faza księżyca ma wpływ na nasze samopoczucie oraz działania.  Ogólna zasada jest taka, że w czasie przybywającego księżyca wykonujemy wszystko to, co ma na celu powiększyć bądź pomnożyć istniejący stan. Natomiast w czasie ubywającego księżyca, prowadzimy działania w kierunku usunięcia tego co nam przeszkadza, czego nie chcemy lub chcemy zmniejszyć jego ilość – dobry czas na odchudzanie..:)

Nie  jest dla nas tajemnicą, że księżyc przybywa  w czasie od nowiu do pełni, a ubywa go od pełni do nowiu. Ale dla wielu jest tajemnicą jakie szczególne znaczenie ma faza księżyca, kiedy znajduje się w  NOWIU.  Nie zdajemy sobie sprawy jak ogromną siłą, właśnie w tym czasie, obdarowuje nie tylko ludzi, ale również otaczającą przyrodę.

Nieraz zastanawiam się czy to właśnie NÓW nie ma większych możliwości, niż pozostałe fazy księżyca. A te możliwości możemy szczególne odczuć:

w naszym samopoczuciu:

 • w czasie nowiu odczuwamy przypływ sił witalnych, łatwiej jest nam podejmować nawet trudne zadania a ich realizacja ma ogromne szanse powodzenia;
 • energia, która w tym czasie wypełnia nasze ciała, stopniowo przepływa od głowy ku stopom, co dzieje się głównie w nocy, dlatego  dajmy naładować się naszemu ciału i nie pracujmy w czasie nowiu do późnych gadzinach nocnych.

oraz

w magicznych strefach rytuałów, o których rozpisuję się poniżej..:)

Moce Nowiu…

Od wielu lat, w dniu kiedy przypada nów, zasiadam do biurka, wyciągam kolorowe karteczki i zapisuję życzenia i marzenia. Potem chowam je do specjalnej koperty, która jest wyjątkowa, bo mieni się złotymi drobinkami…:). Ale nasze marzenia zasługują na to, aby spokojnie dojrzewała ich moc w pięknych kopertach…:) Ten rytuał traktuje jak budowanie comiesięcznej mapy marzeń. Co jakiś czas przeglądam moje zapisane karteczki i stwierdzam z radością, że to działa…:))

Skąd ten pomysł…

Moja Mama od lat kupuje i czyta miesięcznik „Szaman”, którego redaktorem naczelnym jest pani Nina Grella. Jest ona również jednym z założycieli  „Centrum medycyny naturalnej i psychoterapii” w Katowicach. Dwa razy w roku „Centrum” jest organizatorem  trzydniowych targów medycyny naturalnej -„Bliżej zdrowia, Bliżej natury”, które odbywają się również w  Katowicach i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sama też kilka razy brałam udział w organizowanych targach.

Wracając jednak do rzeczy, to właśnie w „Szamanie” wiele lat temu, opublikowano artykuł o mocy księżyca, który był oparty na książce Jan Spiller – „Astrologia Nowiu Księżyca”. Bardzo chciałam przeczytać tę książkę, ale od dłuższego czasu jest ona nieosiągalna na naszym rynku wydawniczym, jak również nie mogłam dopatrzyć się jej na żadnej aukcji internetowej.

Każdego roku w styczniowym numerze, redakcja „Szamana” publikując daty nowiu na dany rok, przypomina o książce Jan Spiller, przypominając w wielkim skrócie zasady, jakie należy zastosować aby moc księżyca będącego w nowiu również i nam sprzyjała…:)

Zasady:

Według autorki książki -„Astrologia Nowiu Księżyca” – jedną z najbardziej wpływowych faz księżyca na nasze życie jest comiesięczny NÓW. Autorka podkreśla, że jest on najkorzystniejszym momentem do formułowania swoich  życzeń i aby nadać im większej mocy, należy przestrzegać określonych zasad:

 • życzenia należy pisać w dniu nowiu, najlepiej jak najbliżej godziny o której nów się rozpoczyna;
 • korzystny czas na formułowanie życzeń nie powinien przekroczyć 48 godzin od kulminacji nowiu;
 • życzenia piszemy odręcznie, unikamy zapisywania ich na komputerze;
 • w czasie każdego nowiu, można wyrazić maksymalnie 10 życzeń!! (przy większej liczbie życzeń energia się rozprasza, a przy mniejszej ich ilości moc jest większa, gdyż sami jesteśmy bardziej zaangażowani emocjonalnie, a to pomaga w ich spełnieniu);
 • życzenia powinny być wyrażone jasno, krótko i zwięźle, bez podawania okoliczności uzależniających ich spełnienie;
 • życzenia mogą w danym miesiącu dotyczyć wielu sfer naszego życia, jak również mogą się skupić na tylko jednej z nich;
 • pisząc życzenia, należy robić to w miejscu gdzie nikt na nie przeszkadza, gdzie możemy się skupić i wypełnić każde z życzeń wiarą ich spełnienie;
 • zapisując życzenia pamiętamy o napisaniu daty i godziny, kiedy rozpoczęliśmy pisanie;
 • żadnych zapisanych karteczek nie niszczymy, nawet tych „pisanych na brudno”;
 • wszystkie zapisane karteczki chowamy do koperty, nie pokazujemy ich nikomu;
 • koperty chowamy w szczególnym i ważnym dla nas miejscu;

Jeśli chcemy aby nasze życzenia się spełniły, nie myślimy o tym jaka będzie droga ich realizacji, zostawiamy to wyższym siłom lub tzw. Opaczności, która najlepiej wie co dla nas dobre!!!

Szczególny NÓW…

W każdym roku kalendarzowym mamy trzynaście lub dwanaście nowi księżyca. W tym roku będzie ich dwanaście. Ale każdego roku zawsze jest ten JEDEN SZCZEGÓLNY NÓW.  Jest to pierwszy nów jaki przypada w Nowym Roku Astrologicznym, czyli pierwszy nów po wiosennej równonocy. Rok astrologiczny zaczyna się  wejściem Słońca do znaku Barana i najczęściej przypada w okolicy 21 marca (dzień wcześniej lub dzień później, w zależności od roku).

Jest to początek wiosny, cała przyroda budzi się do życia i swoim przebudzeniem wyzwala ogromną moc, która wpływa nie tylko na przyrodę, ale również  na ludzi.  Wyzwala w nas  ogromne pokłady zaangażowania  we wszystkich sferach naszego życia.

Dlatego też uważa się, że pierwszy nów jaki przypada po Nowym Roku Astrologicznym, również jest obdarowany nadzwyczajną mocą. Natomiast życzenia pisane w czasie tego nowiu, mają największą szansę spełnienia…:) Więc nie przegapmy i pamiętajmy, że ten wyjątkowy nów w roku 2018 przypada:

 16 kwietnia o godzinie 03:58  !!!

Nowie księżyca przypadające w 2018 roku…

Poniżej podaję wszystkie nowie księżyca jakie przypadają w bieżącym roku, z uwzględnieniem, dnia, godziny oraz znaku zodiaku, w jakim w danym nowiu znajduje się księżyc:

 • 17 styczeń – godz. 03:18 –  w Koziorożcu
 • 15 luty – godz. 22:06 – w Wodniku
 • 17 marzec – godz. 14:13 – w Rybach
 • 16 kwiecień – godz. 03:58 – w Baranie
 • 15 maj – godz. 13:49 – w Byku
 • 13 czerwiec – godz. 21:44 – w Bliźniętach
 • 13 lipiec – godz. 04:49 – w Raku
 • 11 sierpień – godz. 11:59 – w Lwie
 • 09 wrzesień – godz. 20:03 – w Pannie
 • 09 październik – godz. 05:48 – w Wadze
 • 07 listopad – godz. 17:03 – w Skorpionie
 • 07 grudzień – godz. 08:22 – w Strzelcu

Teraz mamy już wszystko, co nam do szczęścia i spełnienia marzeń potrzeba,

więc działajcie i spełniajcie swoje najskrytsze marzenia..!!!

Ps.

Kiedy publikuję ten tekst, to wypada szczególna data, gdyż w tym roku 20 marca przypada wiosenne zrównanie nocy i dnia, co się wiąże z rozpoczęciem Nowego Roku Astrologicznego, natomiast o 17:16 rozpocznie się Astronomiczna Wiosna…:))

2 Comments

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content