Nów i jego magia w 2019 roku…

Nów i jego magia

Nów i jego magia w 2019 roku… pierwszy miesiąc prawie za nami, jak również pierwszy nów, który miał miejsce – 06 styczna, natomiast najbliższy będzie za kilka dni – 04 lutego.

Księżyc i jego magia…

Księżyc jest wyjątkowy. Nie dość, że lubimy podnosić głowę i patrzeć w ten srebrno- złoty glob, to jeszcze przypisujemy mu ogromną moc. Uważamy wręcz, że jest magiczny…:). Aby w pełni korzystać jego magii, warto przypomnieć sobie w jakich fazach go obserwujemy i jaka magia, pod każdą z nich jest ukryta.

Gdy zdecydujemy się na obserwację księżyca, to zwróćmy uwagę na nasze działania i dostosujmy je, do jego aktualnej fazy. Tak najogólniej mówiąc, to kiedy go przybywa, robimy wszystko aby powiększyć, pomnożyć to, na czym nam bardzo zależy. Natomiast w fazie, kiedy go ubywa, robimy wszystko aby usunąć, zmniejszyć to, czego nie chcemy.

Działania te realizujemy we wszystkich aspektach naszego życia. Poczynając od naszych planów życiowych, po przez rożnego rodzaju zabiegi zdrowotne czy też kosmetyczne. Magia nie dotyczy tylko nas, ale wszystkiego co nas otacza. Dlatego ogromną wagę przykładamy również do wszelkiego rodzaju prac związanych z pielęgnacją naszego ogrodu, roślin domowych lub balkonowych.

Nów i jego magia…

W każdym cyklu księżyca jest zawsze jeden wyjątkowy dzień. Dzień w czasie którego, jest on niewidoczny na niebie. Jest to szczególny dzień, w którym dobrze jest poświecić chwilę na nasze marzenia, które warto zapisać. Jak to zrobić opisuję w swoim wpisie – „Nów i jego sekrety…”

Przeważnie faza nowiu wypada raz w miesiącu. Jednak zdarzają się takie miesiące, że mamy okazję skupić się na swoich marzeniach dwa razy. W tym roku, takim rozmarzonym miesiącem, będzie sierpień…:))

Ale mamy również ten JEDEN SZCZEGÓLNY NÓW. Zawsze przypada jako pierwszy w Nowym Roku Astrologicznym, który zaczyna się  wraz z wejściem  Słońca do znaku Barana.  Ten wyjątkowy nów, przypada na pierwszy nów, który nastąpi po zrównaniu dnia z nocą. Potocznie ten moment jest określany, jako pierwszy dzień wiosny…:)). Jest to początek najpiękniejszej pory roku – wiosny. Początek rozwoju przyrody, a więc jest to czas, związany z ogromną energią, która nas otacza i na nas oddziałuje. W tym roku, ten szczególny nów przypadnie:

05 kwietnia o godzinie 10:52 !!!

Warto tego dnia bardziej przyłożyć się do swoich marzeń, gdyż ponoć życzenia zapisane w tym dniu, mają największą szansę spelnienia…:))

Terminy nowiu w 2019 roku…

Poniżej podaję wszystkie nowie księżyca jakie przypadają w bieżącym roku. Z uwzględnieniem dnia, godziny oraz znaku zodiaku, w jakim w danym nowiu znajduje się księżyc:

 • 06 styczeń – godz. 02:30 –  w Koziorożcu
 • 04 luty – godz. 22:05 –  w Wodniku
 • 06 marzec – godz. 17:05 – w Rybach
 • 05 kwiecień – godz. 10:52 –  w Baranie
 • 05 maj – godz. 00:47 –  w Byku
 • 03 czerwiec – godz. 12:03 – w Bliźniętach
 • 02 lipiec – godz. 21:17 – w Raku
 • 01 sierpień – godz. 05:13 –  w Lwie
 • 30 sierpień – godz. 12:38 –  w Pannie
 • 28 wrzesień – godz. 20:28 –  w Wadze
 • 28 październik – godz. 04:40 –  w Skorpionie
 • 26 listopad– godz. 16:07 –  w Strzelcu
 • 26 grudzień – godz. 06:14 –  w Koziorożcu

Najważniejsze daty już znamy, więc czekamy do najbliższego nowiu i zapisujemy swoje marzenia. Lecz nie tylko zapisujemy, ale poszczególne fazy księżyca wykorzystujemy do tego, aby wzmocnić nasze działania, ukierunkowane na spełnienie tych marzeń…:))

Życzę świetnej zabawy i spełnienia marzeń…!!!

 

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content
%d bloggers like this: