Księżyc w nowiu… w 2020 roku…

Księżyc w nowiu

Księżyc w nowiu…  w 2020 roku… powoli moje coroczne wpisy na temat terminów nowiu, na trwający rok, stają się już tradycją. Więc nie wypada jej przerywać, tylko dalej kontynuować. Dlatego też, podaję poniżej kiedy możemy spodziewać się tej magi jaką rozsiewa Księżyc gdy jest w fazie nowiu.

Co to jest ten nów…

Gdy wieczorami podniesiemy głowę do góry, oczywiście gdy sprzyja pogoda, to pierwszą naszą uwagę przyciąga Księżyc, który przybiera różne kształty. Większość z nas specjalnie się nie zastanawia dlaczego akurat dziś tak wygląda. Po prostu podziwia jego piękno, a najbardziej jesteśmy zachwyceni gdy ukazuje całą swoją urodę w fazie pełni.

Do każdej z faz księżyca są przypisanie magiczne moce, ale najwięcej ich jest w fazie pełni i nowiu. A, że w tym wpisie skupiamy się na fazie nowiu, więc wypada napisać kilka słów, co przyczynia się do tego, że taką fazę mamy.

Obserwujemy ją wtedy gdy Słońce, Księżyc i Ziemia są w jednej linii. Taka sytuacja ma miejsce tylko wtedy, gdy promienie słoneczne padają tylko na ciemną stronę Księżyca, a to sprawia, że Księżyc wydaje się ciemny, niewidoczny. Słońce przesłania Księżyc ponieważ jest w bliskości do tej jasnej gwiazdy. Aby ponownie zobaczyć Księżyc musi minąć dwa dni po nowiu. Wtedy to, Księżyc stopniowo nabiera kształtów przypominających małego rogala, by w końcu urosnąć do kształtu „D”. Księżyc przybiera kształt litery “D” w pierwszej kwarcie, kiedy kąt pomiędzy Księżycem i Słońcem ma dokładnie 90 stopni. Stopniowo się powiększa, aż osiąga pełną swoją krasę, czyli fazę pełni. Po pełni Księżyca, pozostaje fazie ostatniej kwarty i mówi się, że się kurczy. Jego kształt przypomina literę C.

Kiedyś dla ułatwienia zapamiętania sobie kiedy księżyc jest w fazie wzrostu, patrząc w niebo i widcąc kształt przypominający „D”, utworzyłam sobie własne słowo – „D – jak Dużeje”,  a odwrotnością było drugie słowo –  „C – jak Cienieje”. Takich określeń raczej nigdzie nie znajdziecie, bo jest to moja nazwa własna, wymyślona aby łatwiej zapamiętać,  co akurat dzieje się z księżycem gdy popatrzę w gwieździste niebo… 🙂 🙂

Dlaczego magia…

Od zawsze księżyc był dla ludzi, zwierząt i otaczającej przyrody, takim magicznym drogowskazem, podpowiadającym co w danym okresie należy zrobić aby w całości wykorzystać energię tych działań. Kiedyś, nasi przodkowie wręcz intuicyjnie wiedzieli co najlepiej robić w danej fazie księżyca. Obecnie ta wiedza jest dla nas niejasna. Dlatego, nie bez przyczyny, powstają różne księżycowe kalendarze, które pomagają określić nam kiedy najlepiej pójść do fryzjera, kiedy wyrwać ząb, czy też kiedy posiać pietruszkę, aby była piękna i dorodna.

Poza praktycznymi wskazówkami, przypisuje się jemu rownież magiczne moce, które między innymi pomagają nam odnaleźć się w drodze do naszych marzeń.

Są różne wskazówki, ale jedna z nich podpowiada, iż czas marzeń oraz wybór właściwego ku nim kierunku, najlepiej realizuje się  w czasie, kiedy Księżyc znajduje się fazie nowiu. Uważa się tę fazę księżyca za wyjątkowy czas. Jest to czas, kiedy księżyc jest niewidoczny na niebie. W tym dniu, dobrze jest poświecić chwilę na nasze marzenia, które warto zapisać. Jak to zrobić opisuję w swoim wcześniejszym wpisie – „Nów i jego sekrety…”

Szczególny Nów…

Raz w roku, mamy ten JEDEN SZCZEGÓLNY NÓW. Zawsze przypada on jako pierwszy w Nowym Roku Astrologicznym, który zaczyna się  wraz z wejściem  Słońca do znaku Barana.  Ten wyjątkowy nów, przypada na Pierwszy Nów, który nastąpi po zrównaniu dnia z nocą. Potocznie ten moment jest określany, jako pierwszy dzień wiosny… :). Jest to początek najpiękniejszej pory roku – wiosny. Początek rozwoju przyrody, a więc jest to czas, związany z ogromną energią, która nas otacza i na nas oddziałuje. W tym roku, ten Szczególny Nów przypadnie:

24 marzec o godzinie 10:29 !!!

Warto tego dnia jeszcze bardziej skupić się na swoich marzeniach, gdyż ponoć życzenia zapisane w tym dniu, mają jeszcze większą moc spełnienia… 🙂

Księżyc w Nowiu… w 2020 roku… terminy

Poniżej podaję wszystkie terminy Księżyca w Nowiu, jakie przypadają w bieżącym 2020 roku, z uwzględnieniem dnia, godziny oraz znaku zodiaku, w jakim w danym nowiu znajduje się Księżyc:

 • 24 styczeń – godz. 22:44 –  w Wodniku
 • 23 luty – godz. 16:33 –  w Rybach
 • 24 marzec – godz. 10:29 – w Baranie
 • 23 kwiecień – godz. 04:27 –  w Byku
 • 22 maj – godz. 19:40–  w Bliźniętach
 • 21 czerwiec – godz. 08:42 – w Raku
 • 20 lipiec – godz. 19:34– na przełomie Raka i Lwa
 • 19 sierpień – godz. 04:43 –  w Lwie
 • 17 wrzesień – godz. 13:01 –  w Pannie
 • 16 październik – godz. 21:32–  w Wadze
 • 15 listopad– godz. 06:08 –  w Skorpionie
 • 14 grudzień – godz. 17:18 –  w Strzelcu

Najważniejsze daty już znamy, więc czekamy do najbliższego nowiu i zapisujemy swoje marzenia. Lecz nie tylko zapisujemy, ale poszczególne fazy księżyca wykorzystujemy do tego, aby wzmocnić nasze działania, ukierunkowane na spełnienie tych marzeń…:)

Myślę, że moc tegorocznych nowiów zostanie jeszcze bardziej wzmocniona magią liczb tworzących rok 2020. Już tym spostrzeżeniem dzieliłam się na swoich mediach społecznościowych, ale dla dobrych wieści nigdy za wiele, więc dzielę się ponownie:

Liczba 20 oznacza Przebudzenie, zobaczenie świata takim jaki jest w rzeczywistości. Jest symbolem otwarcia się na wiedzę i doświadczenie. Jest to liczba, która przynosi wielką intuicję oraz uwolnienie od problemów codzienności. To wibracja, która zmienia nasze życie na lepsze, a przy tym nagradza nasz trud.”

Taki numerologiczny opis do roku, który obecnie trwa, dodaje na energii i wiary, że nasz trud zostanie nagrodzony, a jak do tego dołożymy magiczny czas nowiu…. to będzie się działo, a działo… 🙂 🙂

Testujcie, zapisujcie, planujcie…  i spełniajcie swoje  marzenia…!!!

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content
%d bloggers like this: