Pierwsze wrażenia….

Jak ten czas leci… minął  już więcej niż  tydzień, jak przyleciałam… i nic jeszcze nie napisałam  o moich wrażeniach…:).
Wszystko w około jest dla mnie nowością, chodzę podziwiam i robię zdjęcia..:). To co mnie otacza zaskakuje i działa  na moje zmysły, poczynając od zapachu, słuchu a na wzroku kończąc. Jestem w na pograniczu Toronto i Mississauga, a dokładniej w dzielnicy Etobicoke przynależącej do Toronto. W pobliżu jest wiele jezior, są  małe i większe. Byłam nad brzegiem Lake Ontario. Zrobiło na mnie duże wrażenia, jeszcze nigdy nie widziałam tak ogromnego jeziora, a ono tutaj wcale do dużych nie należy. Stojąc na jego brzegu czułam się jak nad morzem, bo aż po sam horyzont woda i woda..:).

Zapach sauny wypełnionej ziołami i roślinnością..

Dlatego też wilgotność powietrza jest tu wysoka. I chyba temu, to powietrze inaczej pachnie… trudno mi to określić, ale przypomina mi zapach sauny wypełnionej ziołami i roślinnością..:). Czułam go przez pierwsze kilka dni… teraz już się przyzwyczaiłam i go nie czuję. Drugim zaskoczeniem był dźwięk… dźwięk  cykad, które  nie „cykają” delikatnie, tak jak te w Polsce. Bardzo głośno „brzęczą” i słychać je wszędzie  tam, gdzie w pobliżu znajdują się drzewa. A że drzewa są tu prawie wszechobecne, to ten dźwięk jest wszędzie. Do tego stopnia zauroczył mnie, że sobie go nagrałam…:).
Dużym zaskoczeniem było dla mnie, że wcale nie odczułem zmiany czasu. Dzięki temu nawet w tym samym dniu, w którym przyleciałam podziwiałam okolice a następnego dnia Toronto.
Przez to swoje pakowanie i przepakowywane, aby tylko zmieścić się w tych wyznaczonych kilogramach dozwolonych w podróży, zapomniałam zabrać ze sobą aparat fotograficzny i wszystkie zdjęcia robię telefonem. Mam nadzieję, że starczy w nim pamięci i uchwycę wszystko to, co przykuje moją uwagę. A zakładam, że będzie tego sporo..:).
Toronto_04
imag1081-2
Toronto_01
Toronto_03
imag0912
imag0932
imag0936
imag0944
imag0966
imag1926
imag1965

 

Podsumowanie moich wojaży.. :))

Toronto’s Village of Murals

Jestem blacharą… ;))

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content
%d bloggers like this: