Bóle kręgosłupa… jak sobie pomóc…

Bóle kręgosłupa

Zdrowy kręgosłup… to podstawa. Większość z nas spotkała się z małymi lub większymi, niedyspozycjami kręgosłupa. A wiemy, jaki to jest ogromny dyskomfort. Ale gdy nam nic nie dolega, nawet nam do głowy nie przyjdzie aby zadbać o odpowiednią postawę. Czy też właściwe odżywiane organizmu, aby wspierać nasz kręgosłup w jego codziennym działaniu.

Fitoterapia…

Osoby, które mnie znają lub obserwują bloga, doskonale wiedzą, że jestem zwolenniczką życia zgodnie z naturą. Przestrzegam tych zasad z większym lub mniejszym zaangażowaniem, ale przynajmniej próbuję…:))). Jednocześnie  zaznaczam, że nie jestem przeciwniczką medycyny konwencjonalnej..!!! Jednak, gdy zaczyna mi coś dolegać, to w pierwszej kolejności zwracam się ku medycynie naturalnej, która według mnie, naturalnie współgra z naszym organizmem. Gdyż my sami, czy tego chcemy, czy też nie,  jesteśmy częścią natury..!!! Od wieków, ludzie wykorzystywali moc natury w leczeniu siebie i swoich bliskich. Obecnie ten trend leczenia nazywamy fitoterapią.

Podglądając zapis w Wikipedii dowiadujemy się, że fitoterapia to:

Fitoterapia, fitofarmakologia (ziołolecznictwo)– dział medycyny i farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków ziołowych z naturalnych bądź przetworzonych surowców uzyskiwanych z roślin leczniczych oraz ich stosowaniem w profilaktyce i terapii chorób. Pojęcie to jest również używane dla określenia gałęzi medycyny alternatywnej, zajmującej się leczeniem preparatami roślinnymi.

Fitoterapia (ziołolecznictwo) zajmuje się poznaniem właściwości roślin leczniczych, w tym:

  • mechanizmów działania leków roślinnych na organizmy żywe,
  • metabolizmu zawartych w nich substancji czynnych,
  • dawkowania sporządzonych z nich preparatów,
  • ewentualnych działań niepożądanych,
  • interakcji zachodzących pomiędzy lekami syntetycznymi a produktami ziołowymi.

Od jakiegoś czasu sama korzystam z fitoterapii. Fitoterapii ukrytej pod postacią wysoko stężonych ekstraktów roślinnych w postaci kapsułek lub syropu. A, że widzę efekty tych działań, więc postanowiłam dzielić się nimi. Pomyślałam, że może ktoś będzie chciał skorzystać z moich doświadczeń i bez obaw zacznie korzystać z dobrodziejstw jakie daje nam natura. Dlatego też, stworzyłam specjalną zakładkę na blogu, gdzie można zapoznać się z moimi efektami oraz efektami u innych osób. Zakładkę nazwałam Natur Day.

Dlatego podążając moim tokiem działania i myślenia, w dzisiejszym wpisie podpowiadam, jak możemy sobie pomóc, wykorzystując moc naturalnego leczenia – fitoterapii,  w walce z bólem kręgosłupa.

Podstawowe informacje o naszym kręgosłupie…

Jeżeli nie jesteśmy lekarzami, rehabilitantami bądź osobami, które kiedykolwiek uczyły się o budowie człowieka, to nasza wiedza jak „wyglądamy od środka” jest znikoma. Dlatego, w dzisiejszym wpisie, podzielę się cennymi informacjami o nas samych. Jak również o metodach, w jaki sposób możemy sobie pomóc, gdy nas „łupie w kręgosłupie”…:))

Oczywiście nie będę się wymądrzała sam..:))). Należę do tej grupy, gdzie wiedza dotycząca budowy i funkcjonowania naszego własnego ciała, nie należy do powalających…:). Więc wsparcie specjalisty, jest jak najbardziej wskazane…:):)

Dlatego też, poniżej podzielę się fragmentami  z wykładu przeprowadzonego przez dr Janusza Wietecha – lekarza medycyny, fitoterapeuty, dietetyka klinicznego oraz twórcy medycyny fundamentalnej.  Przeglądając materiał z wideo, zyskujemy podstawowe informacje jak zbudowany jest nasz kręgosłup oraz co możemy zrobić, aby sobie pomóc.

Jak jest zbudowany kręgosłup…

Bóle kręgosłupa… jak możemy sobie pomóc…

W poniższych filmikach, mamy już konkretne podpowiedzi, co należny zrobić aby złagodzić dolegliwości kręgosłupa, korzystając z dobrodziejstw fitoterapii oraz wykonując bardzo proste ćwiczenia.

Fitoterapia w walce z bólami kręgosłupa…

Proste ćwiczenie dla zdrowia kręgosłupa…

Z jakich preparatów można skorzystać…

W powyższych materiałach wideo, zostały polecane zestawy produktów, którymi warto wspierać organizm gdy mamy problemy z kręgosłupem. Ponadto, co jest bardzo ważne, w materiale dokładnie dowiadujemy się o składach tych produktów, oraz jak poszczególne ekstrakty mieszanek ziołowych wpływają na nasz organizm.

Zestaw na bóle kręgosłupa…

Podstawowy zestaw na bóle kręgosłupa proponowany przez dr Janusza Wietecha, to syrop OptiArtroflex oraz kapsułki OptiArtrepain. A jako wstęp do leczenia, pan doktor, proponuje wprowadzenie do naszej diety symbiotyku OptiProBio.

    OptiProBio - symbiotykOptiArtroflex - ekstrakt roślinny w syropie  OptiArtrepain - ekstrakty ziołowe ukierunkowane na bóle

 

Gdzie kupić…

Ekstrakty ziołowe można zakupić na stronie Natura Day. Jeżeli chcemy skorzystać ze zniżek, warto dokonać bezpłatnej rejestracji – TUTAJ. Wtedy system podpowie nam, jakie zakupy są dla nas najkorzystniejsze finansowo. W razie pytań, zawsze możesz skontaktować się ze mną, za pomocą formularza kontaktowego – TUTAJ.

Ps.

Proszę aby powyższych informacji nie odbierać jako reklamę ..!!!. Osobiście stosuję i jestem zafascynowana działaniem ekstraktów ziołowych. Dzielę się tym, co jest dla mnie dobre, a nie koniecznie musi być dobre dla Was. Dlatego tylko i wyłącznie, od Was zależy, czy będziecie mieli ochotę na wypróbowanie powyższych metod, we wspieraniu swojego organizmu aby był w dobrej kondycji…:)

 

 

 

 

 

Sok z brzozy pozyskany z moich brzózek

Sok z brzozy…

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content
%d bloggers like this: