Złote myśli…

Złote myśli Napoleona Hilla

Zaczynamy Nowy Rok, a z nim nowe możliwości. Pomyślałam sobie.. może to idealna okazja aby zacząć zwracać większą uwagę na to, w jaki sposób myślimy. Nie jest tajemnicą, że nasze myśli mają ogromną moc i wpływ na to, co mamy tu i teraz…

Złote myśli…

Ostatnio jestem w trakcie czytania książki opracowanej przez Judith Williamson – „Złote myśli Napoleona Hilla”. Książka jest podzielona na 52 rozdziały, z założeniem aby towarzyszyła nam przez cały rok. Jeden rozdział, na jeden tydzień… i coś w tym jest. Gdyż każdy z rozdziałów prowokuje nas do jego głębszego przemyślenia.

Znając siebie nie będę jej czytała zgodnie z zaleceniami…:)) Ale na pewno, po przeczytaniu będzie leżała w pobliżu, aby co jakiś czas, przypomnieć sobie jej złote myśli...:))

Już w pierwszym rozdziale trafiamy na jedną z ważniejszych sugestii, która dotyczy prawa zmiany. Dzięki tej sugestii, zaczynamy sobie uzmysławiać, że nigdy na dokonanie zmian, nie jest za późno…

” Zdecydowanie najważniejsze jest to, że Stwórca wyposażył człowieka w jedna cechę, która umożliwia mu oderwanie się od świata zwierząt i wzniesienie się do stanów duchowych, gdzie może być panem własnego ziemskiego przeznaczenia.

Cechą tą jest prawo zmiany. Poprzez prosty proces zmiany duchowego nastawienia, człowiek może naszkicować dowolny wzorzec życiowy i sprawić, aby stał się rzeczywistością”         / Napoleon Hill /

Istotne jest to, że tylko i wyłącznie od nas zależy, co z tym prawem zmiany zrobimy…

Myśli kreują naszą rzeczywistość…

Nie tylko Napoleon Hill (ur. 26 października 1883, zm. 8 listopada 1970) pokazuje nam jak ważny jest sposób myślenia, ubierając to nastawienie w cztery krótkie stwierdzenia. Po ich przeanalizowaniu, zaczynamy rozumieć ogromną moc naszych myśli, a co za tym idzie, odkrywamy dlaczego mamy takie, a nie inne życie:

  • Myśli są rzeczami.
  • Nasze wybory kreują nasze wyniki w życiu.
  • Stajemy się tym, co o sobie myślimy.
  • Pozytywne nastawienie jest właściwym nastawieniem we wszystkich okolicznościach.

Myślę, że te proste zasady warte są swojego miejsca na lodówce, aby nigdy nie umknęły nam z pola widzenia…:))

Jak myślą inni…

Kolejną osobą, która uzmysławia nam jak ogromny wpływ na nasze życie mają nasze myśli jest Dr Norman Vincent Peale (ur. 31 maja 1898, zm. 24 grudnia 1993), który był protestanckim kaznodzieją i pastorem, autorem oraz głosicielem teorii pozytywnego myślenia. Żył  prawie w tym samym okresie co Napoleon Hill.

Był jednym z najbardziej znanych nowojorskich kaznodziejów, Który nie tylko głosił swoje przekonania, ale również swoje przelał na papier, wydając wiele książek. Jego najbardziej znane książki to „Moc pozytywnego myślenia”, „Entuzjazm zmienia wszystko”, „Możesz jeśli myślisz, że możesz”, „Uwierz i zwyciężaj”  oraz wiele innych.

Ciekawostką z jego życia jest fakt, że był, jak na tamte czasy, wyjątkowo medialny. Przez ponad 50 lat udzielał się aktywnie w mediach, nagrywając wywiady, czy też audycje, promujące pozytywne myślenie.

Przez przypadek trafiłam na jedną z jego wypowiedzi, która swoim przesłaniem bardzo nawiązuje do książki, którą obecnie czytam. Dlatego postanowiłam podzielić się tą wypowiedzą z Wami. Może po jej wysłuchaniu, będziemy gotowi na zastosowanie prawa zmiany, o którym wspomina Napoleon Hill.

W moim przypadku, ta wypowiedź utwierdziła mnie jeszcze bardziej w przekonaniu, że nasze myśli mają przeogromną moc…!!!!

 

Stajemy się tym, o czym myślimy – dr N. V. Peale

 

Rok pełen Złotych Myśli…

Czas noworocznych życzeń już minął, lecz nigdy na dobre życzenia nie jest za późno. Dlatego życzę Wam cudownego 2019 roku..!!!. Wypełnionego samymi dobrymi myślami, które sprawią, że każdy Wasz dzień będzie piękny i radosny, a Waszą codzienną rzeczywistość będą kreowały Wasze marzenia, które najpierw są inspirującymi myślami…!!!

Złote Myśli - Napoleon Hill

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content