Decyzja, decyzji… nierówna…

Dezyzja

Decyzja, decyzji… nierówna… dzisiejszy wpis powstał pod wpływem live, jaki zrobiłam niedawno w swojej grupie „Pokonaj lęk… uśmiechnij się… i działaj…” oraz książki Tony Robbinsa, do której po latach wróciłam – „Obudź w sobie Olbrzyma”.

Decyzja…

Nigdy się specjalnie nie zastanawiamy, czym właściwe jest ta decyzja. Jednak patrząc obiektywnie, podejmujemy ich tysiące w każdym momencie naszego życia. Jedne są tak oczywiste jak oddychanie, spacer, rozmowa, gotowanie, spanie itp… że wcale nie łączymy ich ze słowem decyzja. Ale to my decydujemy, kiedy pójdziemy spać,  kiedy i czy pójdziemy na spacer, czy też kontrolujemy swój oddech aby był spokojny, gdy nas coś wyprowadzi z równowagi.

Tak jak powiedział Tony Robbins:

” Wszystko to, co dzieje się w naszym życiu:

  • to, czego się boimy…
  • to, co sprawia uśmiech na twarzy…
  • to, co jest dla nas wyzwaniem…

Wszystko to, zaczęło się od DECYZJI…!!!”

Brak  decyzji jest także decyzją…!!!  Tyle, że wtedy oddajemy swój los w ręce okoliczności i otoczenia, i to one będą nami kierowały, a nie my sami…!!!

Zainteresowanie, a poświęcenie…

Bardzo ciekawie określił nasze zaangażowanie w podejmowaniu decyzji, w swojej książce Tony Robbins. Przypisał naszym działaniom dwa rodzaje podejścia:

  • zainteresowanie –  wyraża się takim zwrotami jak: CHCIAŁBYM / CHCIAŁABYM. Takie podejście oznacza, że „jestem zainteresowany/a, by coś się zmieniło, jeśli oczywiście nie będę musiał/a nic w tym kierunku robić”.
  •  poświęcenie – charakteryzuje się określeniami MUSZĘ,  tyle że NIE MUSZĘ, że ktoś mi karze, lecz MUSZĘ, bo tego chcę !!! A wtedy nasze życie zmienia się „pod wpływem podjęcia decyzji, z zamiarem jej konsekwentnego i bezwzględnego realizowania.”

Strategia w czterech punktach…

Tony Robbins, w swojej książce podzielił się czteropunktową strategię nazwał – „Najlepsza formuła sukcesu”. Dla własnych celów lekko ją zmodyfikowałam, ubierając każdy z punków w jedno słowo, lecz mimo to, sens strategii pozostaje ten sam:

  • DECYZJA – zdecyduj czego chcesz..
  • DZIAŁAJ – przystąp do działania…
  • UWAŻNOŚĆ – obserwuj co się dzieje i bądź czujny…
  • KOREKTA – zmieniaj swoje zachowania, a nie decyzje, koryguj póki nie osiągniesz zamierzonego celu, wykorzystuj do tego celu wszystko co podsuwają Ci okoliczności i codzienne życie…

” Im silniejsza DECYZJA, tym mniej usprawiedliwień i wymówek,

a  jeśli naprawdę coś postanowisz, potrafisz zrobić wszystko..!!! „

                                                                                                                                                    Tony Robbins

Myślę, że jak naprawdę chcemy coś zmienić w naszym życiu, to należy podjąć SILNĄ DECYZJĘ i w połączeniu z tą prostą strategią, mamy idealne rozwiązanie aby zacząć działać i ruszyć z miejsca…

 

 

 

 

 

 

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content
%d bloggers like this: