Trochę motywacji i pozytywnego myślenia…

      Trochę motywacji i pozytywnego myślenia zawsze się przyda. Tym bardziej, że w życiu jest różnie, raz świeci słońce, raz pada deszcz, a innym razem wieje niemiłosiernie i nie wiadomo kiedy, dostaniemy po głowie jakąś spadającą gałęzią, a czasami mega konarem…

      Wiele lat temu, gdy zaczęło mi się wydawać, że wiatr zaczyna hulać i w moim życiu, potrzebowałam czegoś aby go uciszyć. Wtedy sięgnęłam po pierwszą moją książkę o pozytywnym myśleniu. Była to „Potęga podświadomości” napisana przez Josepha Murphy. Jest to niezwykła książka, gdyż zmieniła mój sposób myślenia i patrzenia na świat.

Gdy ktoś z moich bliskich, bądź znajomych, miał wrażenie, że i u niego wiatr zaczyna hulać… obdarowywałam go powyższą książką. Nigdy nie upominałam się o nią, gdyż chciałam aby pozostała z tą osobą na zawsze, aby pomagała jej zmienić myślenie tak, że zacznie patrzyć na świat z pozytywnym nastawieniem. Natomiast ja wędrowałam do księgarni po kolejny egzemplarz ..:))

książki J. Marphy

         Z czasem przeczytałam większość książek Josepha Murphy oraz sięgałam po innych autorów min.: Anthony Robbins -„Obudź w sobie olbrzyma”, Vera Peiffer -„Myśl pozytywnie”, seria książek Esther i Jerry Hicks, autorzy bestselleru -„Prawo przyciągania” oraz cykl książek i kalendarzy Beaty Pawlikowskiej, ale o tej niezwykłej kobiecie postaram się zrobić osobny wpis.

      Jak dzieci stawały się starsze, również z chęcią sięgały do mojej biblioteczki. Wyjątkowo chętnie czytały kolekcję książek o pozytywnym myśleniu, oczywiście zaczynając od „Potęgi Podświadomości”…:)).

      Teraz mają już własne kolekcje i jak trafi się coś ciekawego, czego jeszcze nie miałam okazji poznać, to mi podrzucają do przeczytania. Jednym z takich ostatnich podrzutków był Jack Canfield i jego dwie książki „Zasady Canfielda” oraz „Potęga skupienia”.

Jack Canfield

Zasady Canfielda…

          Zaczęłam od „ Zasady Canfielda”, którą Jack Canfield napisał razem z Janet Switzer. Myśl przewodnia – „Rusz się stąd gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być” oddaje wszystko to, co autorzy chcieli nam przekazać w 64 zasadach ujętych na 485 stronach wyjątkowej książki.

Zasady Canfielda

        Książkę otwierają dwa cytaty. Jeden należy do pisarza i twórcy poradników z dziedzin psychologii sukcesu, a drugi do wielkiego wynalazcy i przedsiębiorcy. Cytaty te są według mnie, najlepszą i wyjątkowo trafną, mini recenzją książki :

              „ Życie jest jak zamek szyfrowy: twoim zadaniem jest znaleźć właściwą kombinację cyfr, by zdobyć wszystko, co tylko chcesz”

                                                                                                                                                     Brian Tracy

              „ Gdybyśmy zrobili wszystko, do czego jesteśmy zdolni, samych siebie dosłownie wprowadzilibyśmy w osłupienie”

Thomas Alva Edison

           Czytałam tą książkę z ołówkiem w ręku i kolorowymi karteczkami. Zaznaczałam te fragmenty, do których miałam zamiar wrócić… i o dziwo, teraz po czasie, często do nich wracam..:)). Każda z zasad zawiera wiele mądrości, inspiracji i zachęca nas do dokonania zmian w dążeniu do swoich celów i marzeń.  Dlatego też,bardzo polecam przeczytanie tej książki, a dla zachęty, zacytuję pierwszą z sześćdziesięciu czterech zasad – „Weź 100% odpowiedzialności za swoje życie”…  a każda następna zasada podpowiada jak to zrobić.

Potęga Skupienia…

             Natomiast drugą książkę  „Potęga Skupienia”, którą napisał Jack Canfield oraz Mark Hansen i Les Hewitt, podsunęły mi dzieci dlatego, że przymierzam się do założenia własnej działalności.

Potęga Skupienia

          Książka zawiera szereg trafnych porad i pomysłów jak działać, by rozwijać swój biznes i aby jego prowadzenie sprawiało przyjemność oraz dawało wiele satysfakcji. Nie ma w tej książce konkretnych pomysłów na biznes, lecz jest to, co najważniejsze. Autorzy podpowiadają jak zmienić nasz sposób myślenia. Jak poprawić nasze negatywne nawyki, które nabyliśmy w przeciągu wielu lat, tak żeby umieć skupić się na tym co potrafimy najlepiej.

          Pokazują jak wykorzystać nabytą wiedzę, aby przyczyniła się do rozwoju naszych umiejętności, oraz w celu polepszenia wzajemnych relacji z otoczeniem. Nakreślają jak skupić się na zadaniach, które przed sobą stawiamy i jak skutecznie je realizować, niezależnie od dziedziny jaką się  zajmujemy.

Co nam daje ten gatunek literatury…

       Ile ludzi, tyle opinii o tego typu literaturze. Jedni ją kochają gdyż uważają, że wnosi ona wiele dobrego do ich życia. Inni z góry ją negują, uważając za bezsensowne wymysły, na które szkoda czasu. Jestem ciekawa Waszego zdania, co Wy myślicie o tego typu książkach?

       Ja osobiście staram się, aby przynajmniej raz na jakiś czas, przeczytać coś motywującego, co w efekcie poprawia moje samopoczucie i sprawia, że… chce mi się chcieć...:))

         A na koniec jeszcze jeden cytat, który jest jednym z moich ulubionych. Należy do kobiety, która dzięki pozytywnemu myśleniu przebyła długą drogę od slamsów, do miejsca, gdzie została okrzyknięta jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata…

         „Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał tego więcej. Jeśli koncentrujesz się na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo”.

                                                                                                                                                             Oprah Winfrey

Polecam…

Książki, które gdy tego chcemy, potrafią zmienić nasz świat…:

Joseph Murphy:

 • Potęga podświadomości
 • Nieskończone źródło Twojej mocy
 • Kosmiczny wymiar Twojej mocy
 • Magia wiary
 • Potęga ludzkiego ducha

Ekhart Tolle:

 • „Potęga teraźniejszości”

Antony Robbins

 • Obudź w sobie Olbrzyma
 • Moc bez granic

Esther i Jerry Hicks

 • Prawo przyciągania
 • Potęga świadomej intencji
 • Proś a będzie Ci dane
 • Pieniądze i prawo przyciągania

Vera Peiffer

 • Myśl pozytywnie

Peter Kummer

 • Mogę rządzić swoją podświadomością

Shakti Gawain

 • Twórcza wizualizacja

Dawid J. Schwartz

 • Pozytywne myślenie drogą do sukcesu

Beata Pawlikowska

 • Teoria bezwzględności
 • W dżungli podświadomości
 • Jestem Bogiem podświadomości
 • Księga kodów podświadomości
 • Planeta dobrych myśli
 • oraz cykl kalendarzy – Rok pozytywnego myślenia – towarzyszą mi każdego roku, od chwili pierwszego wydania w 2013 roku. Jestem już posiadaniu nowego na 2017 rok..:))

Zapraszam do podzielenia się komentarzem ...:))

Skip to content